Tak to już jest, czyli FAQ

Tak to już jest, czyli FAQ

Tak to już jest z nowatorskimi pomysłami i nowoczesnymi technologiami – szczególnie na początkowym etapie – że nie wszystko zawsze idzie tak jak miało pójść. Oto więc lista kilku najczęstszych problemów z jakimi możesz się spotkać podczas gry z kamerą:


• Gra toczy się bez mojego udziału

Rozwiązanie: Prawdopodobnie masz problem z oświetleniem. Źródło światła nie może znajdować się bezpośrednio za Twoimi plecami. Możliwe także, że kamera widzi ruch obrazu w miejscu, którego nie widać w okienku gry (niektóre obiekty gry są czasem odsyłane poza pole widzenia – jednak nie znikają i nadal reagują na ruch. Pamiętaj, że kamera nie rozpoznaje postaci (widzi jedynie ruch obrazu), w grę może więc grać także np. twój pies, jeśli tylko wykona ruch w polu widzenia kamery. Kolejny problem może wywołać poruszanie kamerą – dla gry będzie to ewidentny ruch obrazu, nawet jeśli ty się nie poruszyłeś.


 

• Gra nie zachowuje się tak jak w opisie lub zaczyna się jak gdyby „od środka” (np. masz już przyznane punkty, których jeszcze nie zdobyłeś)

Rozwiązanie: Czasem zdarza się, że gra po prostu „zagubiła” się w skryptach, jeśli np. wydarzył się nieprzewidziany przez Twórców ruch, lub zadziało się zbyt wiele wydarzeń jednocześnie. Kiedy taka sytuacja wydarzy się podczas gry, po prostu zacznij jeszcze raz od nowa, klikając zieloną flagę (najlepiej kilkakrotnie). To powinno „zresetować” wszystkie ustawienia i pozwolić grze na odtwarzanie skryptów od nowa po kolei. Jeśli problem się powtarza, możesz skontaktować się z nami (być może w grze jest jakiś błąd i właśnie ty go odkryłeś ). Pomóc może także odświeżenie strony, zmiana lub ponowne uruchomienie przeglądarki.


 

• Chce zezwolić na użycie kamery, ale przycisk nie działa

Rozwiązanie: to problem wtyczki „flash”. Problem występuje często kiedy mamy otwartych kilka kart w przeglądarce jednocześnie, ale nie trzeba się nim szczególnie przejmować. Wystarczy ponownie uruchomić lub zmienić przeglądarkę. Dobrze jest najpierw zamknąć kartę z jedną grą (lub inną stronę wykorzystującą wtyczkę flasz, np. youtube – można ją wtedy włączyć w innej przeglądarce), a dopiero potem włączyć kolejną kartę z kolejną grą.


 

• Gra nie widzi mojego ruchu

Rozwiązanie: być może wykonujesz ruchy zbyt szybko i wystarczy troszkę zwolnić. Sprawdź też czy masz włączoną kamerę – musisz zezwolić grze na jej użycie. Czasem zdarza się, że tło zlewa się z Twoją postacią – w takim przypadku możesz np. założyć rękawiczki w kolorze kontrastującym z kolorem Twojego ubrania i tła. Jeszcze jedna istotna rzecz: gra reaguje na ruch w obrazie, dlatego nie wystarczy trzymać rękę w danej pozycji, trzeba nią wykonywać ruch.